Kalender

Kalender 2018

Kommende udstillinger

 

Marts/april

  • Kirsten Midtgaard (billedkunst)
  • Rita Andersson (Billedkunst)
  • Doris Drustrup (Billedkunst)
  • Karen Monica Jørgensen (Pileflet)
  • Lis Ritmer (Powertex/skulptur)
  • Bodil Bach Pedersen (billedkunst)
  • Bent M Bruun (stenkunst)
  • Annette Nysted (keramik)
  • Kurt Thomsen (Smykker)
  • Jane Aagot (billedkunst)
  • Rikke Korsholt (billedkunst)
  • Marianne Laursen (billedkunst)
  • Rima Eriksen (skind/sæl arbejde)
  • Inge Marie Bundgaard (billedkunst)

 

 

Maj

  • Rita Andersson (Billedkunst)
  • Doris Drustrup (billedkunst)
  • Annette Nysted (kemarik)
  • Bodil Bach Pedersen (billedkunst)
  • Gitte Brandstrup (Billedkunst)
  • Ingegerd Spanner (billedkunst)
  • Marianne Laursen (billedkunst)

 

 

 

 

Juni

  • Rita Andersson (Billedkunst)
  • Birthe Bæk Pedersen (Billedkunst)
  • Annette Nysted (keramik)
  • Pia Pedersen (Raku)
  • Niels C. Balle (jydepotter)
  • Lisbet Rukjær Jensen (billedkunst)
  • Lisbeth Vorre Damhus (glaskunst)
  • Tove Pilegaard (billedkunst)

 

 

 

Juli

  • Rita Andersson (Billedkunst)
  • John Ryel (Skulpturer)
  • Birthe Ryel (Raku-smykker)
  • Bodil Bach Pedersen (billedkunst)
  • Annette Nysted (keramik)
  • Lisbeth Vorre Damhus (glaskunst)
  • Marianne Poulsen (håndsyede tasker)
  • Martha Holm Nielsen (billedkunst)
  • Gitte Brandstrup (billedkunst)
  • Stefan Sommer (billedkunst)
  • Birgit Bring Nielsen (pileflet)

 

 

 

 

August

  • John Ryel (Skulpturer)
  • Bodil Bach Pedersen (Billedkunst)
  • Rita Andersson (Billedkunst)
  • Pia Pedersen (Raku)
  • Annette Nysted (keramik)
  • Lisbeth Vorre Damhus (glaskunst)

 

 

 

 

 

 

  • John Ryel (Skulpturer)
  • Britta Bruun (Raku)
  • Pia Pedersen (Raku)
  • Betty Sørensen (Raku)
  • Birthe Ryel (raku-smykker)
  • Linnea Friberg Nielsen (billedkunst)
  • Ingegerd Spanner (billedkunst)
  • Stefan Sommer (billedkunst)
  • Conny M. Thomsen (digte/billedkunst
  • Lisbeth Kaalund (billedkunst)
  • Gitte Brandstrup (billedkunst)
  • Agnete Sørensen (tørklæder, veste)
  • Stinna Færch Nielsen (keramik)

 

 

 

 

 

  • John Ryel (Skulpturer)
  • Bent Bruun (Stenkunst)
  • Birthe Ryel (raku-smykker)
  • Linnea Friberg Nielsen (billedkunst)
  • Birthe Bæk Pedersen (billedkunst)
  • Pia Pedersen (raku)
  • Britta Bruun (raku)
  • Inge Marie Bundgaard (billedkunst)

 

 

 

 

 

  • Birthe Ryel (raku-smykker)
  • Bodil bach Pedersen (billedkunst)
  • John Ryel (skulpturer)
  • Conny Thomsen (digte/billedkunst)
  • Gitte Brandstrup (billedkunst)
  • Marianne Laursen (billedkunst)
  • Katja Kreiner (pileflet)
  • Lone Høy (glaskunst)
  • Tove Sabro (billedkunst)

 

 

 

  • Jette Wraa (porcelænsmaling)
  • Sally Pedersen (filt)
  • Pia Pedersen (raku)
  • Ingegerd Spanner (billedkunst)
  • Niels C. Balle (jydepotter)
  • Lone Høy (glaskunst)
  • Birthe Bæk Pedersen (billedkunst)
  • Marianne Laursen (billedkunst)
  • Poula Kristensen (Quilling)
  • Tove Pilegaard (billedkunst)
  • Tove Sabro (billedkunst)

 

 

 

 

 

  • Tove Pilegaard (billedkunst)
  • Pia Pedersen (Raku)
  • Betty Sørensen (Raku)
  • Birthe Ryel (Raku-smykker)
  • Tove Sabro (billedkunst)
  • Lone Høy (glaskunst)
  • Martha H. Nielsen (billedkunst)

 

 

 

 

 

I 2018 slår galleriet dørene op til 6. sæson. En sæson som kommer til at byde på endnu flere udstililnger fra mange forskellige kunstnere inden for kunsthåndværk og billedekunst.

Vi vil løbende henover sæsonen præsentere nye udstillere, ligesom der på galleriet vil være forskellige aktiviteter. Vi slår dørene op lørdag den 24. martsl kl 13 til fernisering.

 

Vi holder åbent alle påskedagene fra kl. 11-17 - og alle er velkommen til at kigge ind og se de mange spændende kunstværker. Der er altid kaffe på kanden og tid til en god snak.

 

 

 

 

Copyright © All Rights Reserved